Opuchlizna i bolesność po usunięciu zęba

Dzieńdobry. W czwartek miałam usuwanego zęba (górna 5). Do dnia dzisiejszego czuję duży ból który nie słabnie nawet po zażyciu tabletek przeciwbólowych. Do tego utrzymuje się dość spora opuchlizna na policzku. Czy w takim przypadku udać się na kontrolę do dentysty czy odczekać jeszcze parę dni. Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Proszę udać się do dentysty,gdyż może to być powikłanie po usunięciu... Często wystarczy wkładka p/ zapalna do zębodołu,czasem leczenie farmakologiczne! Nie ma więc na co czekać... Pozdrawiam.K.Wierzbowska.