Opuchlizna i zapalenie korzenia zęba a antybiotykoterapia

Witam, mam zapalenie korzenia zęba.Dziś byłem u dentysty dostałem antybiotyk. Mam pytanie,czy opuchlizna zmniejszy się bez uwolnienia ropy? Dentysta doradził żebym przeciął dziąsło... Czuję podchodzącą ropę już pod oczodołami,nie wiem jakie mogą być konekwencje. Muszę czekać tydzień,ponieważ wtedy dentysra u którego leczę się od lat wraca z urlopu.Wtedy on zdecyduje czy ratować,czy wyrwać Dodam jeszcze ,że prawie cały rok co tydzień chodziłem na płukanie,i miałem pare miesięcy spokój aż do teraz

Witam,
Proszę ponownie zgłosić się do dentysty. Wystąpienie opuchlizny nie zawsze oznacza konieczność nacinania , jednak jeżeli lekarz stwierdził ,że należy odbarczyć ropień , to powinno być to zrobione możliwie jak najszybciej. Proszę nie czekać.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło