Opuchlizna palca dookoła paznokcia

Witam. Mój palec serdeczny spuchł dookoła paznokcia. Opuchnięte miejsce boli przy dotykaniu, tak jakby był to jakiś ropień.

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej zrobił się Panu tzw. zastrzał czyli zanokcica. Przyczyny mogą być różne- najczęściej jest to wynik nieumiejętnego obcinania paznokci, wycinania skórek oraz uszkodzenia opuszka palca. Istnieją domowe metody, które mogą pomóc w zaistniałej sytuacji. Pierwsza z nich to szybkie zamaczanie palca we wrzątku (kilka razy dziennie), druga- moczenie palca w roztworze z szarym mydłem (działanie przeciwobrzękowe, umożliwiające samoistny wyciek ropy). Można smarować palec specjalnymi maściami. Jeżeli powyższe metody nie dadzą żadnego rezultatu konieczna będzie wizyta u chirurga, który natnie pęcherz i pozwoli ropie wydostać się na zewnątrz.

Pozdrawiam