Co stosować na zanokcicę?

Witam. Podejrzewam,ze moge miec zanokcice. Rana na duzym palcu u stopy ropieje razem z krwia czasem i boli bardzo. Co moglabym robic aby sie tego pozbyc ? Moga byc masci typu polibiotic, tribiotic albo plyn-rywanol ?

Dzień dobry,

Istnieją domowe sposoby na zanokcicę (np szybkie zamaczanie palca we wrzątku kilka razy dziennie, moczenie palca w roztworze z szarym mydłem, specjalne maści dostępne w aptece) natomiast z Pani opisu wynika, że zapalenie ropne jest już zbyt zaawansowane by powyższe metody miały pomóc. Radzę udać się do chirurga, który natnie pęcherz i pozwoli ropie wydostać się na zewnątrz. Bardzo prawdopodobne, że lekarz przepisze antybiotyk.

Pozdrawiam serdecznie.