Opuchlizna po uderzeniu w nogę

Uderzyłem się bardzo mocno w nogę, dokładnie w śródstopie i palce. Myślałem początkowo, że mam złamanie, jednak rodzice i znajomi stwierdzili że pewnie jest to tylko mocne stłuczenie, pomimo dużej opuchlizny i mocnego osiniaczenia. Teraz mam czarną,wypukłą plamkę na śródstopiu która bardzo boli przy kontakcie. Martwią mnie też palce u nóg. Wszystkie mają jak gdyby sinofioletowy 'pierścień'. OGólnie noga jest spuchnięta. Co to jest? Czy udać się do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na obecność krwiaka pourazowego. Zdecydowanie nie jest wykluczone złamanie. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do lekarza. Konieczne jest także wykonanie zdjęć RTG.