Opuchlizna twarzy i dłoni a waga

Dzień dobry, mam problem z bardzo często opuchniętą twarzą i dłońmi. Nie mogę też schudnąć od dłuższego czasu, mimo odpowiedniej diety i regularnych (3-4 razy w tyg.) ćwiczeń fizycznych. Miałam wykonane badania pod kątem zaburzeń pracy tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG), ale wszystkie wyniki mieszczą się w normach. Jakie mogą być przyczyny takiego stanu? Co powinnam zrobić, żeby wreszcie pozbyć się opuchlizny i schudnąć?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zwrócić się do dietetyka aby sprawdził kaloryczność diety - być może jest zbyt wysoka.

Pozdrawiam