Opuchlizna wewnętrzna naciskająca na nerwy

Witam, 4 dni temu zostalam potracona przez samochod na przejsciu dla pieszych. "Dostalam" w prawa noge. Nie ma zlaman. Z poczatku bolala mnie z zewnatrz kostka, udo i kolano. Kostka udo juz nie bola, jednak kolano boli po obu stronach zawnetrznej i wewnetrznej. Lekko spuchlo i nie moge go zginac i w dodatku mam mrowienie w "kciuku" stopy. Co to oznacza? Czy to jakas opuchlizna wewnetrzna, ktora naciska na nerwy? Jak postepowac? Pozdrawiam Tathiana

Jeśli skóra jest ciepła to może mieć Pani stan zapalny i wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem ortopedą z uwagi na ryzyko rozwoju zakażenia. Lekarz prawdopodobnie przepisze antybiotyk. Jeśli stan zapalny się nie rozwija to należy delikatnie ćwiczyć stopę i ją odciążać. W tym przypadku wskazana jest pomoc fizjoterapeuty.