Opuchnięcia i sinienie okolic piszczeli

Witam, od jakiegoś czasu puchna i sinieją mi okolice piszczeli. Do tego doszedł ból znacznie utrudniajacy chodzenie. Co może być przyczyną. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyną może być niewydolność żylna kończyn dolnych lub niewydolność krążenia a także wiele innych przyczyn. Bez badania lekarskiego, zebrania dokładnego wywiadu nie można dokładnie się odnieść. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Mogą to być objawy niewydolności żylnej. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.