Opuchnięcia stóp u 52-latki

Witam , mam 52 lata , od niedawna zaczęły puchnąc mi stopy , mam lekka nadwagę, inne badanii w porządku( USG jamy brzusznej , echo serca , badania reumatologiczne dobre tylko Latex 60 .) Co może być przyczyną ? Miesiączkuję , hormony adekwatnie do wieku .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, przyczyn powstania obrzęków może być wiele,wśród nich niewydolność żylna. Proszę zgłosić się do lekarza, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu wskaże dalsze postępowanie. pozdrawiam.