Opuchnięte dłonie - czym je wyleczyć?

Witam! Sprawa dotyczy mojego męża. Od ponad miesiąca pracuje w Anglii przy pakowaniu przesyłek w dużej firmie wysyłkowej. Wysiłek jest tak wielki dla rąk, że zaczęły mu puchnąć i boleć dłonie i nadgarstki. Czy przyczyna jest spowodowana dużym wysiłkiem, na który narażone są ręce, czy problem może leżeć głębiej? I w jaki sposób może sobie ulżyć (pomóc) oraz jak i czym można wyleczyć spuchnięte ręce? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jedną z wielu potencjalnych przyczyn obrzęków rak jest intensywna praca - intensywne ich używanie. Inne to m.in. niewydolność serca, niewydolność nerek, niedobór białka etc. Diagnoza nie jest możliwa bez wizyty u lekarza - zebrania wywiadu, badania fizykalnego, a często również badań dodatkowych. Postępowanie terapeutyczne, jak nietrudno się domyślać, zależy od przyczyny objawów.
Pozdrawiam