Dlaczego moje dłonie drętwieją?

Od 7 miesięcy mam problem z drętwiejącymi/cierpnącymi dłońmi (obie). Zaczęło się od uczucia spuchnięcia po nocy (nie mogłem całkiem zamknąć dłoni). Potem doszło drętwienie w nocy - nie mogłem spać. Obecnie ręce są spuchnięte cały czas (raczej nie widać tego, ale wrażenie jest). Przez większosć czasu są tez bardziej lub mniej zdrętwiałe. Czasem końcówki palców, ale czasem i całe dłonie. Mam też ograniecznie ruchomości w nadgarstkach (nie mogę w pełni ich zgiąć). Niedawno doszła jeszcze onycholiza paznokci, ale to raczej efekt, choć nie wiem.. Wykonałem wiele badań, ale nic nie wyszło: - EMG (na samym początku) - MR kręgosłupa szyjnego - USG nadgarstka - USG doopler żył i tętnic rąk - USG serca - holter EKG - badania krwi (w tym bolerioza, czynnik reumatoidalny i wiele innych) Jedyne co wyszło w krwi to: -minimalnie obniżony poziom Wapnia - badanie 1: 2.06, badanie 2: 1.98 (min 2.1 max 2.25) -obnizony poziom białek - badanie 1: 5.6, badanie 2: 5.7 (min 6.4 max 8.3) - potem robiłem badanie moczu i proteinogram, ale tam jest wszystko OK. Odwiedziłem wielu specjalistów: internista 2x, neurolog: 3x, reumatolog: 2x, ortpeda: 3x, oraz kilku innych. Na ten moment neurolog namawia mnie na cieśń nadgarstka i powtózenie EMG. Ortopeda mówi, że to raczej nie cieśń, ale może podać steryd pod USG i zobaczymy czy coś to da. Dostałem też dziś od neurologa taki zestaw leków, ale zwłaszcza to pierwsze mnie przeraża: -Pregabalin -Halidor -Nabuton Co może istotne to pracuję przy komputerze, dawniej może bardziej intensywnie, ale teraz nie więcej niż 8h/dzien, pon-pt. Będę wdzięczny za jakiekolwiek nakierowanie jakie jeszcze badania mógłbyum wykonać.

JAK TARCZYCA JAKIE INNE SCHORZENIA STAN OGÓLNY WYNIKI BADAŃ CZEMU NIEDOBÓR BIAŁKA ??? moze po lekach odwadniających jak furosemid ?? wyniszczenie ??

Trudno powiedzieć bez badania pacjenta..Opis to za mało Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań; czynniki ryzyka: Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, styl życia i pracy.Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog