Opuchnięcie stopy i lekoterapia

13 Pazdz.lekko boli mnie noga,na wysokości kostki z tyłu nad piętą, małe opuchnięcie.nie wiem przez co.31 Pazdz.lekarz rodzinny AULIN 6 tabletek.7 LISTOPAD wizyta u ortopedy,diagnoza ścięgno,sprawdząjac naciskając palcami na nie.Noga mnie bardzo boli,jest opuchnięta cała od kostki w dół.mam tylko prześwietlenie kości,nie ma urazu.zostaje założona mi szyna i lek Nimesil na 7 dni.28LIST. dalej mam szynę. jakie badania powinienem miec wykonane?jak leczyc?kiedy i jaka rehabilitacja? itp.

Dzień dobry

Niestety bez dokładnego zbadania Pana nie jest możliwe postawienie diagnozy chociaż z Pana opisu najbardziej prawdopodobne wydaje się zapalenie ścięgna Achillesa lub jego kaletki. Jeżeli dolegliwości nie będą mijać w najbliższym czasie konieczna będzie konsultacja ortopedyczna.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego