Ból stopy po upadku

Dzień dobry, grałem w siatkówkę. Wylądowałem palcami na stopie przeciwnika, a piętą na ziemi. Zabolało mnie w górnej części achillesa, zaraz pod łydką, nie ma opuchlizny . Boli mnie jak schodzę po schodach. Co to może być/

Dzień dobry

prawdopodobnie doszło u Pana do naderwania mięśnia na poziomie połączenia brzuśćca mięśnia (czyli części składającej się z czerwonych włókien) z częścią ścięgnistą. Jest to tzw noga tenisisty. Uraz ten leczy się dobrze, z reguły wystarcza kilkutygodniowy okres oszczędzania kończyny oraz późniejsza rehabilitacja. W razie nieustępowania dolegliwości warto wykonać badanie USG.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego