Opuchnięta noga i uczucie ciepła

Dzień dobry, mam 26 lat, od paru miesiecy mam opuchnietą prawą nogę, najbardziej widoczne jest to w okolicy łydki, na obwodzie mam różnice 3 cm. Nad ranem mam troche mniejszy obwód. Nic mnie nie boli, jedyne co odczuwam to ciepłote nogi i delikatny tepu bol w kolanie, a wieczorem czuje ze skóra jest napieta? jaka moze byc przyczyna ?

Dzień dobry,

Obrzęki jednej nogi mogą występować z wielu powodów, nie ma jednej przyczyny. W przypadku, kiedy skóra na chorej nodze jest bardzo ciepła i wrażliwa na dotyk a do tego pojawia się ból w łydce może to oznaczać problemy układu krążenia. Zalecam udać się do flebologa w celu wykonania USG z Dopplerem, które pozwoli ocenić przepływ krwi. Jeśli badanie wyjdzie w porządku należy szukać innej przyczyny, które mogą być związane z nerkami, wątrobą, zatorem limfatycznym czy też z sercem.

Pozdrawiam serdecznie.