Dlaczego jedna noga ma większy obwód?
Mam 35 lat, jestem mężczyzną. Od prawie roku udo i łydka lewej nogi są większe w obwodzie o około 3 cm od prawej. Noga lewa nie boli i nie bolała. Lekarz zlecił badania rtg kręgosłupa, morfologię, usg Doppler, mocz - wyniki są prawidłowe. Zauważyłem, że duży palec lewej stopy podczas leżenia porusza się mimowolnie, lewa noga szybciej się męczy. Proszę o poradę, co robić do jakiego specjalisty się udać. Dziękuję!

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry!
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest udać się do chirurga naczyniowego, ewentualnie do kardiologa.
Przyczyna powstałego problemu może być niewydolność serca lub naczyń kończyn dolnych.
Warto przeprowadzić badanie usg naczyń żylnych i tętniczych, gdyż często różnica w obwodzie miedzy nogami wynika z zaburzenia krzepnięcia krwi.
Badanie rtg kręgosłupa też może być przydatne, ze względu na możliwość obecnej dyskopatii co może tłumaczyć mimowolne poruszanie się palca.
Uważam, że najpierw warto jest wykluczyć przyczyny sercowo-naczyniowe a ewentualnie później zając się kręgosłupem.
Pozdrawiam!