Jedna noga grubsza: do jakiego specjalisty się udać?

Witam! Mam 36 lat. Jestem mężczyzną. Jakieś dziesięć miesięcy temu zabolało mnie w dolnej cześci kręgosłupa i zauważyłem, że moja lewa noga jest jakby grubsza od prawej. Lekarz przepisał mi zastrzyki. Ból minął, ale noga dalej była grubsza. Następnie lekarz kazał mi wykonać badania: usg doppler, morfologię , mocz, rtg dolnego odcinka kręgosłupa. wły w normie, ale lewa noga od kostki do pachwiny jest grubsza o 3 cm od prawej. Nie boli. Jest jakby opuchnięta. Nie mogę długo chodzić. Zauważyłem również, że duży palec u lewej nogi jest chudszy. Proszę o pomoc i udzielenie mi porady, do jakiego specjalisty się udać. Z góry dziękuję.    

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ustalenia wymaga czy grubsza jest lewa noga: obrzęknięta-, czy szczuplejsza jest prawa. Jest to szalenie istotne i od tego należy rozpocząc diagnostykę. Ustalić to powinien lekarz rodzinny badź specjalista chorób wewnętrznych (internista) i po dokonaniu ustaleń skierować na konsultację. Zależnie od wyniku tych ustaleń wskazana będzie konsultacja chirurga naczyniowego, neurologa bądź innego specjalisty. Może sie również okazać konieczne rozszerzenie diagnostyki internistycznej.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty