Jedna noga grubsza: do jakiego specjalisty się udać?
Witam! Mam 36 lat. Jestem mężczyzną. Jakieś dziesięć miesięcy temu zabolało mnie w dolnej cześci kręgosłupa i zauważyłem, że moja lewa noga jest jakby grubsza od prawej. Lekarz przepisał mi zastrzyki. Ból minął, ale noga dalej była grubsza. Następnie lekarz kazał mi wykonać badania: usg doppler, morfologię , mocz, rtg dolnego odcinka kręgosłupa. wły w normie, ale lewa noga od kostki do pachwiny jest grubsza o 3 cm od prawej. Nie boli. Jest jakby opuchnięta. Nie mogę długo chodzić. Zauważyłem również, że duży palec u lewej nogi jest chudszy. Proszę o pomoc i udzielenie mi porady, do jakiego specjalisty się udać. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
ustalenia wymaga czy grubsza jest lewa noga: obrzęknięta-, czy szczuplejsza jest prawa. Jest to szalenie istotne i od tego należy rozpocząc diagnostykę. Ustalić to powinien lekarz rodzinny badź specjalista chorób wewnętrznych (internista) i po dokonaniu ustaleń skierować na konsultację. Zależnie od wyniku tych ustaleń wskazana będzie konsultacja chirurga naczyniowego, neurologa bądź innego specjalisty. Może sie również okazać konieczne rozszerzenie diagnostyki internistycznej.
Pozdrawiam