Opuchnięta stopa po zabiegu angioplastyki

Jestem po zabiegu angioplastyki prawej nogi, zatkana była tętnica powyżej kolana. W tej chwili jest ok. 8 tygodni po zabiegu. Cały czas odczuwam ból na końcach palców stopy, jak również wierzch stopy, mam ograniczony ruch palców u nogi. Cały czas stopa jest zaczerwieniona i ciepła oraz spuchnięta.

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić, co jest powodem obecnych dolegliwości. Najlepiej w tej sprawie udać się na kontrolną konsultację do chirurga naczyniowego. Objawy jakie Pan opisuje raczej nie wskazują na niedokrwienie kończyny dolnej, lecz jakiś stan zapalny, zakrzepowy w zakresie naczyń żylnych. Na pewno konieczne okaże się wykonanie badania USG Doppler celem oceny i układu naczyniowego tętniczego i żylnego. Wprowadzenie odpowiedniego postępowania leczniczego w zależności od patologii, czy to w zakresie tętnic czy też żył, a to można ocenić dopiero po badaniu bezpośrednim i badaniach dodatkowych głównie obrazowych.