Obrzęk żył a zasinienie nogi

Witam .Od kilku lat borykam się z żylakami-tak mi się wydaje.Na prawej ,nodze mam straszny obrzęk, żył który robi się aż fioletowy,,nie rozprzestrzenia ,noga w tym miejscu jest chropowata i gorąca i odczuwam mrówienie w tym miejscu

Takie objawy, wygląd kończyny dolnej może wskazywać na miejscowe, zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych kończyny dolnej. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację, bezpośrednie badanie do chirurga ogólnego lub naczyniowego. Lekarz po bezpośrednim badaniu wyjaśni czym spowodowane są te objawy i jakie podjąć dalsze postępowanie.