Orzeczenie o niepełnosprawności a zespół szyjno-czaszkowy

Czy mogę dostać orzeczenie o niepełnosprawności ( jeśli tak to jaki stopień) w związku z zespołem Ehlersa-Danlosa, (typ III o łagodnym charakterze), dodam że ta choroba wywołała u mnie także zespół szyjno-czaszkowy.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny badań i przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie orzec czy ma Pan szansę na otrzymanie orzeczenia o niepełnosprawności. Decyzję podejmuje niezależna komisja lekarska, dlatego nawet gdybym mógł wydać swoją opinię nie miałoby to wpływu na decyzję komisji lekarskiej.