Depresja i podejrzenie ChAD a starania o orzeczenie niepełnosprawności

Witam. Od grudnia mam zdiagnozowane depresje nawracające z podejrzeniem CHAD. A wcześniej cały rok leczyłem się na zaburzenia depresyjne ok roku. Czy warto starać się o stopień niepełnosprawności?. I czy w tego typu chorobach osoby uzyskują stopień i jaki?. Choroba całkowicie destabilizuje mi życie. Nie jestem czynny zawodowo i towarzysko. Po jakim czasie leczenia można złożyć dokumentację do komisji?. Pzdr

Witam,
Na wszystkie Pana pytania może odpowiedzieć lekarz prowadzący. Zachęcam do kontaktu z nim. Być może dobrym miejscem jeszcze do udzielenia takich informacji będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.
Pozdrawiam
Ewa Czernik