CHAD i zaburzenia osobowości a staranie się o stopień niepełnosprawności

Leczę się od 2 lat na CHAD i mam stwierdzone zaburzenia osobowości, staram się o stopień niepełnosprawności, czy mam szansę na stopień umiarkowany?. Bardzo boję się komisji, bo nie wiem, jak odpowiadać na pytania i co mnie dalej czeka. Mam wrażenie, że jestem w okresie manii, spożywam większe ilości alkoholu.Zdarza się, że odrzucam leki. Sporo przytyłem po depakinie.Mam myśli samobójcze, lęki, myśli typu - mordowanie bliskich osób.Czy mogę to powiedzieć na komisji lekarskiej? Dziękuję za poradę

Przede wszystkim warto, żeby był Pan w stałej psychoterapii. Szczególnie, jeśli pojawiają się myśli samobójcze, o treści agresywnej i objawy maniakalne. Psychoterapeuta pomoże także przepracować lęk przed oceną i stawieniem się przed komisją.