Depresja i CHAD a ubieganie się o stopień niepełnosprawności

Witam. Od stycznia 2013 roku miałem zdiagnozowana depresję. Obecnie leczę się na CHAD od 17 grudnia 2013r. Czy cierpiąc na tego typu zaburzenia psychiczne po tak krótkim czasie można ubiegać się o stopień niepełnosprawności pozarentowo?. I czy to prawda, że aby uzyskać stopień warto posiadać wypis z oddziału psychiatrycznego?. Choroba mnie wyniszcza, nie pozwala mi normalnie funkcjonować społecznie, zawodowo. Jestem wykształconym człowiekiem najzwyczajniej nieradzącym sobie. Pzdr

Dzień Dobry,
Z moich doświadczeń, a właściwie doświadczeń moich klientów - jestem psychoterapeuta a nie psychiatra który kieruje wniosek do ZUS. Wniosek jest przygotowywany po co najmniej 6 miesiącach leczenia. Domyślam się, że to dla Pana bardzo ważna sprawa. Sugerowałabym sprawdzić to u źródeł czyli bezpośrednio w ZUS-ie. Na 100 % potwierdzę natomiast, ze wypis ze szpitala nie jest koniecznością.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witaj serdecznie. Jest to problem z pewnością bardzo dotkliwy. Nie odpowiem Ci bezpośrednio na pytanie czy otrzymasz stopień niepełnosprawności. Zasugeruję inne podejście do problemu i zmianę sposobu leczenia. Próbowałeś sił u terapeuty? Terapia z pewnością odniesie o wiele lepszy skutek aniżeli czysta farmakoterapia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk