Leczenie zdiagnozowanej depresji

Witam. Od I 2013 roku miałem zdiagnozowana depresję. Obecnie leczę się na CHAD od XII 2013r. Czy cierpiąc na tego typu zaburzenia psychiczne, po tak krótkim czasie można ubiegać się o stopień niepełnosprawności pozarentowo?. Choroba mnie wyniszcza, nie pozwala mi normalnie funkcjonować społecznie, zawodowo. A problemy psychiczne pojawiały się już 10 lat temu (nerwice wegetatywne). Mimo leczenia nie czuję znacznej poprawy. W dodatku w okresie manii spożywam większą ilość alkoholu. Pzdr

Ubiegać się pan może, jednak nie sądzę, że przyznane świadczenia poprawią jakość Pana życia. Alkohol o którym Pan pisze może być kluczowym - stanowić przyczynę zaburzeń psychicznych. Proponuję konsultację w ośrodku leczenia uzależnień.

Dzień dobry.

Wydaje się, że na Pańskie pytania odpowiedzi powinien Pan szukać u lekarzy, którzy prowadzą Pańskie leczenie.

Pozdrawiam.

Warto dopytać lekarza prowadzącego. Jeśli zaburzenia ciągną się dłuższy czas, by uzyskać stopień niepełnosprawności trzeba będzie przedstawić pełną dokumentację medyczną przebiegu choroby. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja.

Alkohol kiepsko koresponduje z leczeniem farmakologicznym, a takie jest zwykle stosowane w przypadku CHAD. Przy tak krótkim okresie leczenia- na dodatek sabotowanym przez Pana, bo tak należy traktować spożywanie alkoholu w trakcie terapii- nie można się jeszcze wypowiadać na temat rokowania, dlatego zdziwiłabym się, gdyby na tym etapie miał Pan przyznany stopień niepełnosprawności. Proszę to jednak skonsultować jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam,
Justyna Owczarek- Skoneczna