Zdiagnozowanie choroby CHAD i depresji

Witam. Od grudnia 2013r.mam zdiagnozowaną chorobę CHAD,a wcześniej depresję. Przy czym kłopoty psychiczne pojawiały się z przez 10-laty. Czy warto ubiegać się o stopień niepełnosprawności? jestem w fazie kompletowania dokumentów. Mimo leczenia wiele objawów nie ulega poprawie. Mam utrudniony dostęp do psychoterapii. Rzekłbym, że zostałem z chorobą sam, bez pomocy specjalistów. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuje

Mgr Dorota Majlich

Proszę o swoich wątpliwościach rozmawiać z lekarzem psychiatrą od którego otrzymuje Pan leki.Proszę dopytać o możliwość podjęcia psychoterapii w warunkach stacjonarnych.W każdej Poradni Zdrowia Psychicznego jest psychoterapeuta i NFZ refunduje koszty.

Witam,
Z punktu widzenia psychologa zamyka Pan sobie szanse na poprawę zdrowia.Diagnoza psychiatryczna nie oznacza stygmatyzacji jako osoby chorej psychicznie,więc proszę przemyśleć,czy odpowiada Panu taki status,czy też decyduje się Pan na podjęcie kroków ku wyjściu z niej.Nie wiem też co oznacza utrudniony dostęp do psychoterapii ale tak już jest w życiu,że utrudnienia są równocześnie wyzwaniem i albo będą podtrzymywały obecny stan jako wygodny pretekst,albo przystąpimy do pokonania ich ,bo nie godzimy się na życie w izolacji,bez pomocy innych i bez radości z osiągania życiowych celów.
Pozdrawiam serdecznie i polecam drugie wyjście.Znalazł Pan już kontakt ze specjalistami,teraz tylko kolejny krok:wybrać się na wizytę.