Jestem alkoholikiem, mam zdiagnozowaną depresję, czy przysługuje mi renta?

Mam 37 lat. Od sześciu lat leczę się z alkoholizmu, od 6- ciu miesięcy biorę leki antydepresyjne. Mam swoją firmę, którą faktycznie prowadzi żona - ja jestem tylko od podpisów. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o przyznanie mi stopnia niepełnosprawności? A jeśli tak to jak to zrobić, od czego zacząć?

37 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym Pana leczenie.
Przewlekła depresja może być przyczyną niepełnosprawności- zależy to od jej stopnia nasilenia, czasu trwania oraz efektów leczenia. Zaświadczenie o stanie zdrowia potrzebne dla celów rentowych wystawia lekarz prowadzący.
Uzależnienie od alkoholu nie jest przyczyną niepełnosprawności, chyba, że wtórnie doprowadziło np. do marskości wątroby, uszkodzenia mięśnia sercowego lub mózgu. Wówczas zaświadczenie wystawia lekarz rodzinny lub internista.

http://www.idn.org.pl/sonnszz/orzekanie.htm

Z pozdrowieniami