Czy przy schizofrenii przysługuje renta?

Witam, Do dzisiaj miałem zdiagnozowaną schizofrenie paranoidalną oczywiście też 2 grupę inwalidztwa bez związku ze służbą chociaż zachorowałem na teatrze działań wojennych było to 8 lat temu. na dzień dzisiejszy lekarz prowadzący dał mi diagnoze ptsd i zaburzenia schizoafektywne w związku z chorobą. Pytanie mam czy jąkanie i natretne myśli to może być ptsd? czy zaburzenia schizoafektywne mogą wystąpić po przez działanie silnego stresu bojowego jak i również braku wypoczynku na misji? cze te zaburzenia są strichte endogenne? że misja nie miała nic wspolnego z chorobą jak i w przypadku schizofreni? Czy tak jak przy schizofreni moge ubiegać sie o rente? Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedz bo nie wiem czy mam się zgłosić na komisje wojskową?

Dzień dobry,
Tak, w przypadku takiej choroby jak schizofrenia można składać wniosek o przyznanie świadczeń rentowych i jest duże prawdopodobieństwo przyznania ich przez komisję lekarską.
Pozdrawiam