Osłabiona zastawka w wyniku EKG i skoki ciśnienia u 19-latka

Witam. Mam 19 lat i mam dziwne dolegliwości. Pewnego razu na lekcji nauczycielka, ze jestem czerwony na twarzy i ze to może być problem z cisnieniem. Zrobiłem badania. Krew ok, rtg klatki piersiowej też ok. Ekg natomiast wykryło osłabioną prawą zastawkę, a holter zarejestrował skoki cisnień do 200 a czasami spadało mi do 80. Czasami czuje, ze mocniej mi bije serce albo kołatanie, robię się czerwony, bądź wystepuję drżenie rąk lekkie zawroty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane skoki ciśnienia oraz nieprawidłowości w obrębie zastawek wymagają konsultacji specjalisty kardiologa. Zdecydowanie proszę zatem udać się na wizytę, podczas której kardiolog zbierze wywiad, zbada Pana oraz oceni wyniki dotychczas wykonanych badań. Być może konieczne będzie ich powtórzenie. Uzyskane w ten sposób informacje umożliwią postawienie prawidłowej diagnozy oraz ewentualnie wdrożenie leczenia.