Osłabione krwawienie podczas siedmiodniowej przerwy i złe samopoczucie

Witam, mam 21 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 2 lat, ostatnie krwawienie odstawienne mialam mniej obfite niz zwykle i caly miesiąc czuje się bardzo żle, bola mnie plecy mam nudności, chroniczne bóle głowy, bardzo bolą mnie jajniki, jestem bardzo oslabiona. Czy mogę być w ciąży, czy to moze jakies schorzenie? Przyjmuję Midianę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną występujących dolegliwości może być zarówno ciąża jak i stosowanie antykoncepcji hormonalnej. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości nie ustąpią konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.