Osłabione włosy a lek Alpicort E

Witam :) Mam następujący problem: w wyniku balejażu moje włosy bardzo się osłabiły i dermatolog zapisał mi lek Alpicort E. Kupiłam lek ale po przeczytaniu ulotki przestraszyłam się że są tam żeńskie hormony. Nie przyjmuję żadnych stałych leków, z tego co wiem nie jestem na nic uczulona, nie jestem w ciąży. Czy są jakieś istotne powody dla których nie powinnam stosować leku? Czy ten lek może wywrzeć jakiś wpływ na moje zdrowie? Dziękuję za odpowiedź :)

Dzień dobry, jeżeli nie choruje Pani na choroby przewlekłe i nowotworowe to nie powinna się Pani obawiać tego teku. Pozdrawiam!