Ospałość, zmęczenie i problemy z koncentracją

Dzień dobry. Mam mało energii, jestem ospała i często zmęczona. Zauważyłam spore problemy z koncentracją. Jem bardzo mało mięsa. Hgb 11,9, MCH 26,7, Rbc 4,45, Hct 37,1. Jakie badania mogę jeszcze wykonać? Poziom żelaza a może ferratyna? Poziom wit B12, może też wit D? W mojej rodzinie były przypadki niedoczynności/ nadczynności tarczycy. Samo badanie TSH wystarczy czy warto jeszcze zrobić USG? Bardzo proszę o wskazówki jakie badania mogę jeszcze wykonać oraz jakie działania powinnam podjąć?

Prawdopodobnie niedokrwistość z niedoboru żelaza - szkoda, że nie podała Pani całej morfologii! Proszę nie badać się na własną rękę, lekarz rodzinny zleci badania, w tym TSH (USG tarczycy wykonuje już endokrynolog). Niedobór wit. D to bardzo częsta przypadłość, należy ją stosować cały rok, a przynajmniej przez jesień i zimę. Ospałość to także czasem ciąża, choroby wątroby, częściej tarczycy.