Ostre niebakteryjne zapalenie spojówek jednego oka

Dzień dobry, Miałam ostre zapalenie migdałków i brałam antybiotyk Klacid uno przez 7 dni, na 3 dzień kuracji antybiotykowej zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ovulastan. Na 6 dzień kuracji nagle rozwinęło mi się ostre niebakteryjne zapalenie spojówek jednego oka. Okulista powiedział że to może być związane z przeniesioną anginą, ale zapalenie spojówek przechodzi bardzo ciężko i mam mocny ból głowy po stronie chorego oka, który pojawia się pod wieczór/w nocy. Czy to może być przez Ovulastan?

Piotr Pilarski

Nie sądzę. Dużo bardziej prawdopodobna jest przyczyna podana przez okulistę.

Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle głowy moga być objawem niepożądanym po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Radzę poobserwować się po wyleczeniu z zapalenia migdałków i spojówek i wtedy zadecydować o koniczności odstawienia tabletek.
Pozdrawiam