Ostre zapalenie oskrzeli u 18-miesięcznego dziecka

Witam, moja córeczka 18 miesięczna zachorowała na ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, leczenie trwało od poniedziałku do piatku, leczona była sterydami i antybiotykami dozylnie. Wyspuścili nas ze szpitala ale dziecko dalej ma szmery w płucach. Kazali nam robic inhalacje przez 5 dni. i iśc na kontrole za 5 dni. czy to normalnie ze wyspuscili dziecko ktore dalej ma szmeryy w płucach?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej, nie ma powodu do obaw. Dla dziecka lepsze i bezpieczniejsze jest doleczenie infekcji w warunkach domowych, w sytuacji gdy nie ma już zagrożenia zdrowia.