Ostre zapalenie trzustki a środki przeciwbólowe

witam trzy lata temu mialam ostre zapalenie trzustki jakis pol roku temu pobolewala znowu i teraz rownierz bololi biore kreon nospe i ibupram na troche przestaje ale znow bol wraca jak dlugo mozna brac samemu te leki i czy jest cos silniejszego od ibupromu co mogloby szybciej wyleczyc zapalenie

Ostre zapalenie trzustki jest chorobą, ktorej skutki ( takie jak na przykład ból brzucha ) powinny całkowicie ustapić po kiku miesiącach, a trzustka wrócić do normy. Zależy to oczywiście od etiologiii zapalenia, to znaczy jakim czynnikiem było wywołane.
Jeśli po 3 latach nadal miewa Pani dolegliwości należałoby ustalić jaka jest ich przyczyna, raczej nie przebyte wcześniej ostre zapalenie.