Ostre zapalenie trzustki oraz ból brzucha, biegunka i wymioty

witam , moj tata przez alkochol i zle odzywianie trafil do szpitala z rozpoznaniem ozt . Po 5 dniach wypuscili go do domu i czul sie duzo lepiej . Niestety po wypiciu koktailu z banana i kefiru dostal ostrych boli brzucha . Niestety znow trafil do szpitala . W tej chwili po 3 dniach dalej sie bardzo zle czuje ( mocny bol brzucha , biegunka , wymioty ) . Kiedy tata poczuje sie lepiej ? I czemu az tak zaszkodzil mu ten posilek ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie określić, kiedy Pani tata poczuje się lepiej. Jeśli jednak jest to nawrót ostrego zapalenia trzustki, to poprawa powinna się pojawić już po kilku dniach. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.