Ból brzucha i ostre zapalenie trzustki

Witam. Sprawa dotyczy taty. Dwa tygodnie temu trafił do szpitala z ostrym bólem brzucha- ostre zapalenie trzustki. TK wykazał narośl guzowatą na trzustce wielkości 150x60 mm. Czy jest możliwe, aby to był nowotwór złośliwy? Ogólny stan taty można określić jako bardzo dobry- 53lata, sprawny fizycznie, waga 90kg, apetyt dopisuje, nie "zżółknął", jedynie po zbyt obfitym posiłku czyje ucisk w nadbrzuszu. Wyników badań nie posiadam-lekarze szpitalni nie chcą ich udostępnić, mówią, że będą w wypisie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O szczegółach choroby proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Z pewnością uzyska Pani obszerne wyjaśnienia.