Ostre zapalenie trzustki i operacja wycięcia guza a ból brzucha

Witam. Moj tata miał ostre zapalenie trzustki,był leczony i badany, okazało sie ze musial miec operacje tzw. Pankreatoduodenektome w MswiA w Warszawie,z powodu guza. Lekarz stwierdził ze to był guz pozapalny i ze ze wszystko sie udało,ze nie bylo raka. Tata nawet nie ma cukrzycy.. Jednak minelo juz 3-4 miesiece,a tata łapie sie za brzuch czasem i widac ze go boli, co to oznacza ? Ze cos jest nie tak ? Ma miec badania ale trzeba czekac, mam sie martwic bo nie wiem co sie dzieje ? Pozdrawiam

Po operacji trzustki wymagana jest dieta i przyjmowanie enzymow trzustkowych. Dolegliwosci bolowe czesto zdarzaja sie w choribie trzustki. Jesli przy wpisie ze szpitala nie dano lekow p/bolowych należy piprosic o pomoc lekarza POZ.