Powtarzające się zapalenia trzustki po operacji usunięcia guza trzustki

Witam, Mam 21 lat. Rok temu miałam operację usunięcia guza trzustki metodą Whippley'a. Guz był zlokalizowany na głowie trzustki i ta część została usunięta. Stan po operacji był dobry, trzymałam dietę. Jednak w ciągu roku znalazłam się 3 razy w szpitalu, za każdym razem na ostre zapalenie trzustki, a główna przyczyna nie była ustalona. Obecnie czuję się dobrze, chociaż miewam bóle brzucha. Jak zaradzić powtarzającym się zapaleniom?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, niestety bez ustalenia przyczyny nie jest możliwe skuteczne zapobieganie takiej chorobie. Proponuje jednak wizytę u lekarza prowadzącego i próba dalszej diagnostyki co do źródła wymienionych zapaleń trzustki. Pozdrawiam.