Otwarta buzia w USG 3D u dziecka

Witam, byłam wczoraj na usg połówkowym w 21 tyg. Na badaniu niby wszystko ok, ale zmartwiło mnie to, że kiedy oglądaliśmy dziecko w 3d to miało praktycznie ciągle otwartą buzię. Czy to jest normalne? Czy jest to jakaś cecha dziecka z zespołem downa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko w czasie ciąży połyka płyn owodniowy - dlatego ma otwartą buzię. Zdecydowanie nie jest to cecha, która powinna wzbudzać niepokój.