Czy USG 3D może potwierdzić bądź wykluczyć chorobę dziecka?

Jestem w 16 tyg. ciąży, Mój test PAPP-A wyszedł źle trisomia 21 Ryzyko 1:99, nie chce wykonywać amniopunkcji i mam pytanie czy USG 3D może w jakimś stopniu potwierdzić bądź wykluczyć chorobę dziecka??

Witam. Usg 3d jest badaniem dokładniejszym niż 2d i może uwidocznić pewne charakterystyczne cechy dziecka z zespołem Downa. Badanie nie da jednak 100% pewności co do tego czy dziecko urodzi się chore.