Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość i choroby tarczycy a cukrzyca

Borykam się z kilkoma dolegliwościami: otyłość III stopnia, ponieważ nie potrafię pohamować swojego apetytu, niedoczynność tarczycy, hashimoto i hiperinsulinizm. 3 lata temu brałam Glucophage 850 mg, który obniżył wagę do prawidłowej. Po zakończeniu leczenia u diabetologa zaczęłam ponownie przybierać kg. Obecnie mam 163 cm wzrostu i ponad 100 kg wagi. Miewam depresję. Biorę Euthyrox pół z 125. Mimo wyższej krzywej cukrowej a lekarz rodzinny nie chce mi dać skierowania do diabetologa. Co robić?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a otyłość

Otyłość może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Większa waga powoduje również cukrzycę. O zależności między cukrzycą a otyłością opowiada dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Jeżeli Pani lekarz jest rzeczywiście obojętny na Pani problemy związane z przyrostem masy ciała i nic z tym nie robi proponuję mu to albo dosadnie powiedzieć albo go zmienić.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0

Proszę pamiętać, iż przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy