Owalne zagęszczenie na górnym płacie płuca

moje wyniki-części kostne żeber strony prawej bez zmian urazowych.Na górny płat płuca prawego rzutuje się owalne dobrze wysycone zagęszczenie o wymiarach 25x15mm co mam przez to rozumieć? bardzo się denerwuję i nie wiem co to oznacza czy spodziewać się najgorszego?

Aleksander Ropielewski

Nie należy spodziewać się najgorszego jednak konieczne jest wykonanie badania TK klatki piersiowej i ew. w dalszej kolejności bronchoskopii.