Interpretację wyniku badania rtg klatki

Proszę o pomoc w zinterpretowaniu badania rtg mojego męża. Przepona wolna. Drobnoguzkowe zagęszczenie rzutuje się na V żebro od przodu po stronie lewej (wysepka kostna?). Płuca bez widocznych zmian w obrazie rtg. Serce w normie wieku. Wsk. ew. zdjęcie żeber lewych. Dziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

W zdjęciu robionym z przodu klatki piersiowej zaobserwowano drobnoguzkowe zagęszczenie w rzucie V żebra. Aby odróżnić, czy ma to związek bezpośrednio ze zmianami w obrębie żeber, czy też ze zmianami w miąższu płucnym. Zaleca się wykonanie zdjęcia bocznego klatki piersiowej.

Poza tym - nie stwierdzono odchyleń.