Co znaczy drobne dobrze wysycone zagęszczenie śr. 3mm w polu górnym prawego płuca?

Witam. Odebrałam dziś wynik RTG płuc. W opisie czytam,, Drobne dobrze wysycone zagęszczenie śr. 3mm w polu górnym prawego płuca rzutuje się na tylny odcinek zebra 6 prawego- zwapnienie? wysepka kostna?'' Dodam, że jamy oplucnowe wolne, serce i aorta w normie. Czy może być to coś poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Przyczyn może być wiele. Najprawdopodobniej jak w opisie czyli zwapnienia bądź wysepka kostna. Dalsze postępowanie do decyzji lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.