Owsiki u dorosłych - wyniki badań

Mam za dużo EOS 13,3 %, a także za mało CH 27,2 pg. Co oznacza wskaźnik CH i EOS?  Mam 35 lat i ciągły problem z owsikami, nasilają się w trakcie okresu.

35 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Skrót EOS oznacza liczbę eozynofilii, komórek kwasochłonnych, których wzrost obserwowany jest w trakcie reakcji alergicznej oraz chorób pasożytniczych.

Owsica jest najczęstszą chorobą pasożytniczą w Polsce i wymaga bezwzględnego leczenia. Jedynym pewnym sposobem wyleczenia jest stosowanie leków przeciwrobaczycowych (Pyrantelum) oraz częsta zmiana bielizny z codziennym wygotowywaniem pościeli. Leki przepisze Pani lekarz rodzinny.

Oznaczenie CH oznacza masę hemoglobiny w krwince czerwonej, tj erytrocycie. Jeżeli jest to jedyny współczynnik ukladu czerwonokrwinkowego odbiegający od normy, to nie ma powodów do obaw. Odchylenie mieści się w granicach błędu laboratoyjnego.

W przyszłości proszę jednak pamiętać, że do prawidłowej analizy wyników morfologii konieczna jest ocena wszystkich jej parametrów.

Pozdrawiam.