Paciorkowiec w ciąży - czy mam się obawiać?

Witam, mam pytanie dotyczące paciorkowca w ciąży.
Jestem w 32 tygodniu ciąży i wykryto u mnie paciorkowca w pochwie, boję się o moje maleństwo, czy mu nic nie grozi, pani doktor przepisała mi M***.
Nie mam gorączki i innych objawów, co mi mówił ginekolog, czuję się dobrze, jakby nie to badanie, nie wiedziałabym, że dostałam paciorkowca w ciąży. Ale teraz już naczytałam się w internecie na temat paciorkowca w ciąży i teraz się boję. Nie wiem co mam zrobić. Czy paciorkowiec w ciąży to przypadłość, która może zagrozić zdrowiu lub życiu dziecka? Czy powinnam teraz podjąć jakieś leczenie czy raczej poczekać do końca ciąży i dopiero wtedy rozpocząć leczenie? Strasznie się martwię... Czy są jakieś leki na paciorkowca w ciąży, które można przyjmować w moim stanie? Czy jest w ogóle coś, co mogę zrobić?
Proszę o szybką i fachową pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Domyślam się, że w posiewie wyhodowano Streptococcus agalactiae. Jest to bakteria niebezpieczna głównie dla dziecka.
Do zakażenia dochodzi dopiero w momencie pęknięcia pęcherza płodowego, dlatego dostanie Pani profilaktycznie antybiotyk dopiero przed porodem. Tego typu postępowanie znacząco zmniejsza ryzyko infekcji u dziecka.
Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam