Streptococcus agalactiae w wymazie z pochwy u kobiety w ciąży

Witam. Dziś odebrałam wynik wymazu z pochwy i okazało się ze mam wyhodowaną Streptococcus agalactiae, nie wiem co mam robić? Czy w takim przypadku mogę rodzic naturalnie ??Jakie sa skutki?? jestem w 39 miesiącu ciaży.

Witam! Obecność paciorkowca w pochwie jest groźna dla dziecka dopiero po pęknięciu błon płodowych, czyli w trakcie porodu. Jego nosicielstwo nie jest jednak przeciwwskazaniem do porodu drogami natury. W czasie porodu zarówno Pani jak i dziecko otrzymacie profilaktykę antybiotykową, która zapobiegnie rozwoju zakażenia u dziecka.