Badanie bakteriologiczne wymazu z pochwy w 34. tygodniu ciąży

Witam prosze o interpretacje wyniku wyjaśnienie mi co oznacza mój wynik. W 34 tygodniu ciąży pobrano mi wymaz z pochwy,po odebraniu wyniku badania bakteriologicznego pisze z nadesłanego materiału wyhodowano streptococcus agalactiae +

Piotr Pilarski

Wynik oznacza zakażenie bakteriami streptococcus agalactie. Na razie nie ma sensu leczenia gdyż bakterie te szybko nawracają. Najważniejsze jest otrzymania antybiotyku ok 4h przed porodem aby nie zarazić dziecka przechodzącego przez drogi rodne.

Pozdrawiam.