Pączkowanie u 7-letniego dziecka

U mojej niespełna 7 letniej córki rozpoczelo sie paczkowanie. Oprocz tego ostatnio sporo urosla. Innych obiawow nie ma. Lekarz pediatra bagatelizuje to. W rodzinie czesto wystepuja problemy z tarczyca. Czy powinnam zasiegnac opini innego lekarza czy rzeczywiscie nie ma powodow do zmartwien?

Witam
Tak, przedwczesne dojrzewanie płciowe wymaga konsultacji endokrynologa dziecięcego. Przedwczesne dojrzewanie płciowe może być powodem wielu problemów, zarówno zdrowotnych, jak i psychicznych.
Diagnostyka hormonalna jest niezmiernie ważna , pozwoli na rozpoznanie
przyczyny szybszego dojrzewania i zastosowanie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie