Padaczka i lęk przed samotnością

Lekarze określili styczeń 2009 to jako padaczkę, zalecone mam rano i wieczorem Depakine 300 chrono. Ale martwi mnie ,bo wysypiam się, uprawiam 3-trzy razy tygodniu sport wyczynowy-Sztuka Walki. Dobrze się odżywiam, nie palę, nie piję, mam niskie bo ok. 120/72 , kawa mocna, lecz czasem robię przerwy kawy na 1-2 dni, poważnie. Boję się tego ,że jestem sam i nikogo nie mam do tzw. pomocy, ja sam zwierzak , ja to po rozwodzie 56 lat, dorosła Córka, co raz w tygodniu. . Bo ataki jak to nazywam, mam

Dzień dobry. Skoro szuka Pan pomocy, to znaczy że czuje się Pan niekomfortowo w obecnej sytuacji. Niestety posiadam zbyt mało danych, aby odpowiedzieć na Pana pytanie. Może warto wybrać się do psychologa i porozmawiać z nim o męczących Pana wątpliwościach? Pozdrawiam serdecznie!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu nie mam jasności co do natury Pana problemu. Czy czuje się Pan gorszy, samotny, odizolowany w związku z Pana stanem zdrowia i rozpoznaną padaczką? Choroba, jej objawy są źródłem różnych nieprzyjemnych uczuć. Jeśli do tego dodać negatywne reakcje otoczenia to jest to bardzo przytłaczające doświadczenie. Jeśli nie może Pan liczyć na osoby bliskie (rodzinę) to potrzebuje Pan stworzyć wokół siebie taką swoistą sieć wsparcia. To naturalne, że potrzebuje Pan kontaktów z ludźmi. Jesteśmy istotami społecznymi. Może pomyśli Pan o bezpośrednim spotkaniu z psychologiem, żeby przyjrzeć się kondycji Pana poczucia wartości i poszukać sposobów na nawiązanie satysfakcjonujących kontaktów z ludźmi. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/