Palenie papierosów przy plastrach antykoncepcyjnych

Witam serdecznie, mam dwa pytania a mianowicie czy można palić w trakcie stosowania plastrów anty (jestem osobą poniżej 35 roku życia)? Oraz czy występują jakieś skutki uboczne w trakcie pierwszych dni stosowania pierwszego plastra w życiu :-)? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Objawy uboczne znajdzie Pani szczegółowo opisane w ulotce. Po drugie antykoncepcji hormonalnej, niezależnie w jakiej formie, nie powinno się łączyć z paleniem papierosów.